Prekonali ste všetky predsudky a do vášho bytu pribudli sklenené dvere? Urobili ste výborne. Nejestvuje priestor, kde by tento prvok nevyzeral dobre. Je úplne jedno, či máte svoj príbytok ladený do moderného, alebo skôr klasického štýlu.
Sklenené dvere sú vyrábané zo špeciálneho skla, ktoré je bezpečnostné. Ich rozbitie teda nie je vôbec jednoduché. Bol by to problém aj pre toho, kto by ich chcel prekonať zámerne, preto sa nemusíte obávať toho, že vám omylom prasknú, alebo sa celé rozsypú. Čomu však zabránite len ťažko, sú škrabance. No a tie na skle vidno poriadne. Navyše cena sklenených dverí nie je najnižšia. Ak sa na nich teda objavia takéto nedokonalosti, asi len málokto bude zvažovať ich výmenu za nové. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako sa ich efektívne a takmer bez námahy zbaviť raz a navždy.
Škrabance môžeme rozdeliť do dvoch hlavných kategórií, a to na mierne a hlboké. Ich hĺbku, a teda i vážnosť situácie, môžete posúdiť veľmi ľahko. Stačí do nich strčiť necht. Ak vám do nich nezapadne ani trošku, ide o jemné poškodenie, ktoré odstránite veľmi jednoducho, na mierne navlhčenú handričku nasypte poriadnu vrstvu jedlej sódy. Ňou následne škrabanec drhnite do vtedy, kým nezmizne. Sóda v tomto prípade funguje podobne ako jemný brúsny papier. Podobne vám poslúži aj obyčajná pasta na zuby. Dané miesto ňou vyleštite. Tento spôsob, však odstráni iba naozaj malé šmuhy. Pre silnejší efekt, môžete tieto dve ingrediencie môžete aj zmiešať.
Na hlbšie škrabance môžete použiť tento istý spôsob, nezbavíte sa ich však úplne. Potom ako došúchate, na ne naneste bezfarebný lak na nechty. Po jeho zaschnutí otrite miesta, ktoré budú na nepoškodenom skle.
Ak by žiaden zo spomínaných spôsobov nezabral, môžete vyskúšať použiť špeciálne prípravky na odstraňovanie škrabancov. Poslednou možnosťou je služba sklenára, ktorý ich dokáže vyleštiť pomocou nástrojov. Aj keď si za to budete musieť zaplatiť, určite vás to vyjde lacnejšie ako úplne nové dvere.